Kuchnia która cieszy oko

Dzisiaj oprócz dobrze prosperującej firmy, zdrowych dzieci, częstych podróży oraz pracy, która pomaga nam się rozwijać wiele osób coraz większą wagę przywiązuje do ciepłego, przytulnego domu. Domu w którym dobrze się czuje wracając po ciężkim dniu w pracy. W czasach kiedy zarobki z każdym rokiem stają się coraz wyższe. Podnosi się nasz standard życia. Coraz większe znaczenie ma dla nas nie tylko pięknie urządzony salon, którym możemy pochwalić się gościom, wyszukane meble w stylu rustykalnym, ale też wystrój kuchni i to co się w niej znajduje.

Użyteczność i wygląd

Coraz więcej architektów wnętrz, w mieszkaniach o małej powierzchni szuka rozwiązań zagospodarowania niewielkiego metrażu. Tak aby połączyć jego użyteczność z dobrym wyglądem. Stąd też coraz częściej spotykamy u znajomych, rodziny czy też w ogłoszeniach zamieszczanych przez agencje mieszkaniowe – rozwiązania prostego, a jednocześnie bardzo funkcjonalnego. Mianowicie połączenia salonu z aneksem kuchennym.

Mądre rozwiązania

Taki układ ma wiele plusów. Przede wszystkim taki, że gotując dla bliskich czy znajomych nie musimy pokonywać kilkunastu metrów z gorącymi talerzami czy wazą pełną zupy. Mamy do przejścia znacznie krótszy odcinek, zazwyczaj od razu do jadalni. Kolejnym plusem może być to, że mieszkanie wydaje się wtedy o wiele bardziej przytulne. Kiedy z jednej strony mamy część gościnną, zazwyczaj połączoną z sypialnią, a zaraz na przeciwko cudne meble kuchenne prosto z salonu. I w tym miejscu należałoby się zastanowić czy aranżować wnętrze samemu czy poprosić o pomoc specjalistę w tej dziedzinie.

Oczywiście sklepy meblowe oferują teraz katalogi. Możesz wspólnie z partnerem przejrzeć je w wolnej chwili. Osobiście jestem zwolennikiem wizualizacji. Wklejając w program zdjęcie pomieszczenia, które chcemy zaaranżować możemy w łatwy, szybki sposób dobrać konkretne i interesujące nas składowe. Rozpoczynając od koloru ścian odpowiadającego naszym gustom, poprzez pokrycie podłogi. W momencie kiedy znajdziemy już odpowiednią teksturę i wytrzymałość paneli, kafelek czy wykładziny możemy skupić się na tym, czym najchętniej zajmuje się każda kobieta czyli wyborze i rozmieszczeniu mebli. Po dokładnej selekcji barw frontów, kształtu szafek i detali takich jak np. ceramiczne uchwyty zdobione ręcznie malowanymi kwiatami możemy skupić się na rozmieszczeniu mebli tak, żeby zachować ich funkcjonalność oraz efekt wizualny odpowiadający naszym gustom.

Na podstawie projektu

Po ukończeniu projektu możemy poprosić pracownika sklepu, aby skompletował nam materiały potrzebne do stworzenia naszej idealnej kuchni na podstawie wcześniej przemyślanego planu. Wiele osób pracujących w takich firmach jest też chętnych zasugerować nam inne rozwiązania, czy wycenić cały projekt zanim zgodzimy się udać do kasy. Dużym plusem jest wycenienie transportu materiałów na termin, który jest dla nas najdogodniejszy. Kiedy nadchodzi ten wspaniały moment przewiezienia mebli kuchennych do naszego gniazdka, po dogadaniu fachowca, który zaoferuje się te meble skręcić to możemy cieszyć się wymarzoną kuchnią, którą mamy możliwość podziwiać nawet z kanapy, o ile postawimy ją przed aneksem kuchennym zamiast przed telewizorem. Ja jednak jestem zwolenniczką dawkowania sobie przyjemności, więc raczej rozpoczęłabym od zaproszenia znajomych do obejrzenia moich mebli kuchennych pod pretekstem kolacji, którą oczywiście sama przygotuję na nowiutkiej kuchence indukcyjnej.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że gotowanie w tak pięknych okolicznościach to sama przyjemność, więc chętnie w kuchni będę spędzać jak najwięcej czasu, dokładnie tak jak często można to usłyszeć w dowcipach.