Krzesło obrotowe – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Krzesła biurowe pełnią bardzo ważną rolę w kwestii zachowania wygodnej pozycji siedzącej. Stabilizują one kręgosłup w pozycji siedzącej i umożliwiają wykonywanie komfortowej pracy w najwygodniejszy sposób. Wśród modeli foteli biurowych można wyróżnić między innymi krzesło obrotowe. Jest to najczęściej spotykane rozwiązanie w firmach, w której w dużej mierze znajdują się stanowiska nakazujące wykonywanie pracy przy komputerze. Wariant ten daje bardzo dużą swobodę ruchów. Tego rodzaju fotel może obrócić się wokół własnej osi, a kąt obrotu wynosi 360 stopni. Wspomniane powyżej krzesło umieszczone jest na kółkach, dzięki czemu pracownik wygodnie może poruszać się na fotelu do przodu, do tyłu oraz na boki. Kółka pokryte są najczęściej sprawdzonym materiałem gumowym, który nie rysuje powierzchni podłogi. Gumowy materiał jednocześnie tłumi hałas, który może wydobywać się z kółek jeżdżonych po gołym parkiecie.

Krzesła biurowe z wypustkami na odcinek lędźwiowy

Krzesła biurowe na kółkach mogą posiadać oparcie lub mogą go być pozbawione. Bez wątpienia fotel z oparciem daje większą wygodę, gdyż można na nim oprzeć kręgosłup. Co ciekawe, wariant z oparciem może być również wyposażony w regulację. Dzięki niej można ustawić najwygodniejszy do siedzenia kąt. Najlepsza pozycja dla kręgosłupa jest taka, gdy plecy w odcinku lędźwiowym idealnie przylegają do oparcia. Z tego też powodu, wiele modeli krzeseł biurowych, wyposażonych jest w specjalne wypustki, które dają idealne podparcie dla odcinka lędźwiowego. W kwestii regulacji warto również pamiętać, iż oparcie można przesuwać do przodu i tyłu jak i również można je wyciągać do góry i na dół.

Materiały, które są stosowane w procesie produkcji krzeseł obrotowych

Krzesło obrotowe może być zaprojektowane z najróżniejszych materiałów. Bez wątpienia kompozytem wiodącym jest skóra ekologiczna. Jest ona praktyczna i designerska, dobrze komponuje się ona z biurowym wizerunkiem. Krzesła biurowe bardzo często pokryte są również tapicerką, która jest niezwykle modna i wygodna. Pod siedziskiem mogą być umieszczone sprężyny, które dają bardzo dobrą amortyzację podczas momentu siadania i wstawania. Warto wiedzieć, iż wśród modeli foteli biurowych można również spotkać krzesło obrotowe drewniane. Jest ono najczęściej używane w firmach, w których praca biurowa łączona jest z innymi zadaniami, wymagającymi częstego wstawania z krzesła.

Ergonomiczne fotele biurowe z zagłówkami i podłokietnikami

Ergonomiczne fotele dobrze dopasowują się do sylwetki ciała. Niwelują one przykre konsekwencje, które mogą płynąć z długiego siedzenia w niewygodnej pozycji. Powyżej, wspomniane było, iż nowoczesne, innowacyjne krzesła mogą posiadać wypustki na kręgosłup. Oprócz tego, producenci obecnie stosują wypustki, również dla kręgosłupa, na całej jego długości. Natomiast na wysokości klatki piersiowej w wielu fotelach można zobaczyć wklęśniętą powierzchnię, jest to celowo stosowane rozwiązanie, które gwarantuje zachowanie jak najlepszej pozycji siedzącej.

Zagłówki i podłokietniki w fotelach obrotowych

Modele foteli obrotowych mogą posiadać również dodatkowo zagłówki, które podobnie jak oparcie, można dowolnie regulować. Jest to bez wątpienia bardzo komfortowe dla odcinka szyjnego, jeśli głowa ma odpowiednie podparcie. Bardzo ważną rolę w każdym fotelu ergonomicznym stanowią również podłokietniki, które można wyregulować względem swojej wygody oraz względem wysokości biurka. Dają one podparcie dla ramion, przy dłuższej pracy przy komputerze są one wręcz wskazane.